Pociąg Do Kuchni

kulinarna podróż przez składniki i techniki do najlepszych dań

Zupa owocowa – zupa wiśniowa z jagodami

Zupa owocowa - zupa wiśniowa z jagodami, zupa na lato. Połączenie prawdziwego lata. Nieco cierpkie, z nutą wanilii i korzenną goździków. Cudownie orzeźwiająca, a przecież tak prosta.

Tak, tak – wiśnie i jagody, czyli zupa owocowa – zupa wiśniowa z jagodami. Połączenie prawdziwego lata. Nieco cierpkie, z nutą wanilii i korzenną goździków. Cudownie orzeźwiająca, a przecież tak prosta. Pamiętana jeszcze z babcinej kuchni – ma zagorzałych zwolenników i hejterów, ale mało kto przechodzi obok niej obojętnie. Zupa owocowa – zupa wiśniowa z jagodami to nie tylko smak dzieciństwa, ale też obowiązkowa pozycja w każde lato.

Zupa owocowa - zupa wiśniowa z jagodami

Składniki:

– 0,9-1 kg wiśni
– ok. 0.5 kg jagód
– 3l wody
– kilka goździków
– 8 łyżek cukru
– 1 opak. cukru z prawdziwą wanilią/ pestki z wydrążonej połowy laski wanilii
– 1 opak. galaretki np. wiśniowej (na 500 ml)
– opcjonalnie 2 listki świeżej lawendy.

Dodatkowo:

– ulubiony makaron
– śmietanka słodka 12/18%

Wykonanie:

Wiśnie (jeśli chcecie) wydrylować, jagody krótko przepłukać (ale naprawdę krótko, żeby nie wymyć z nich soku). Wrzucić do garnka. Dodać wodę, goździki, wanilię, listki lawendy i cukier. Zagotować (ale bez bulgotania 🙂 ). Gotować kilka-kilkanaście minut na małym ogniu (w zależności od soczystości owoców i tego, jak mocno „puszczą” soki). Sprawdzić, czy nie trzeba dosłodzić (z kwaśnością wiśni bywa różnie). Wyłączyć gaz, wsypać opakowanie galaretki. Wystudzić. Podawać z ugotowanym makaronem i dodatkiem śmietanki. Zupę owocową – zupę wiśniową z jagodami przechowywać w lodówce!

Zupa owocowa - zupa wiśniowa z jagodami

Zupa owocowa - zupa wiśniowa z jagodami

Zupa owocowa - zupa wiśniowa z jagodami