Site Overlay

Galaretka z szampana z malinami

Galaretka z szampana to fantastyczne połączenie deseru z napojem alkoholowym. Szampańska galaretka to opcja nie tylko karnawałowa, ale doskonała odmiana na każde przyjęcie. Poza tym świetnie ochłodzi nas także przy  letnim grillu. A do tego jest bardzo prosta i szybka. Zamiast malin, możecie użyć klasycznie truskawek, ale też borówek, jeżyn, cokolwiek tylko wymyślicie (oprócz świeżego ananasa!).

Galaretka z szampana z malinami

Składniki:

  • 3 łyżki żelatyny
  • 480 ml wody
  • 360 ml szampana (słodkiego)
  • 360 ml ginger ale (jeśli nie znajdziecie, można użyć lemoniady, np. Bitter Lemon Schweppsa i na 2 godziny włożyć do niej kawałek świeżego imbiru, oczywiście do zamkniętej butelki, żeby nie stracić bąbelków)
  • 210 g cukru, najlepiej drobnego do wypieków
  • ok. 200 g malin (lub innych owoców)

Wykonanie:

Żelatynę rozpuścić w wodzie i dokładnie rozmieszać. Dodać cukier, mieszać do całkowitego rozpuszczenia. Dolać szampana i ginger ale. Odstawić aż galaretka zacznie się ściągać, ale uwaga! – nie może być za gęsta. Dodajemy owoce – kilka można wyłożyć na dno szklaneczek/ miseczek etc., resztę dodać do tężejącej galaretki. Nakładać porcjami do wybranego naczynia (przezroczyste miseczki czy małe szklanki dają najlepszy efekt, można też galaretkę z szampana przygotować w jednej dużej przezroczystej misce). Schłodzić do całkowitego stężenia. Szampańska galaretka gotowa.

Galaretka z szampana z malinami

Galaretka z szampana z malinami

Galaretka z szampana z malinami