Pociąg Do Kuchni

kulinarna podróż przez składniki i techniki do najlepszych dań

Pikantne polędwiczki z kurczaka w bekonie

Pikantne polędwiczki z kurczaka w bekonie - typowo amerykańskie połączenie smaku ostrego, słodkiego i wędzonego. Fantastyczne z piekarnika i z grilla, jako danie główne i zakąska. Świetnie łączą smaki, a pikantność i ostrość podkręca dodatkowo wędzona papryka i lekko skarmelizowany brązowy cukier.

Pikantne polędwiczki z kurczaka w bekonie – ale jak to – mięso i brązowy cukier? Tak! Właśnie tak! Takie połączenie smaków jest bardzo popularne w USA – pyszny bekon (wcale nie musi być tłusty), wędzona papryka, kurczak i właśnie brązowy cukier. Nawet jeśli nie jesteście przekonani i patrzycie na takie połączenia podejrzliwie, to gwarantuje Wam, że jeśli tylko zaryzykujcie, zakochacie się natychmiast. Pikantne polędwiczki z kurczaka w bekonie i brązowym cukrze to idealne połączenie smaku słodkiego, ostrego i pikantnego. Łatwo można je przygotować w piekarniku, ale będą także świetne z grilla. Pikantne polędwiczki z kurczaka w bekonie i syropie klonowym są miękkie, bardzo aromatyczne.

Pikantne polędwiczki z kurczaka w bekonie

Składniki:

  • 60 dkg (ok. 10 sztuk) polędwiczek z kurczaka 
  • 10 plastrów chudego bekonu albo boczku wędzonego surowego
  • 1 łyżeczka papryki słodkiej wędzonej
  • 0,5 łyżeczki soli
  • 0,5 łyżeczki pieprzu
  • 1 łyżeczka cebuli granulowanej
  • 0,5 łyżeczki przyprawy włoskiej (przepis na przyprawę włoską znajdziecie tutaj – można zastąpić po 0,5 łyżeczki oregano i tymianku)
  • 1 łyżeczka czosnku granulowanego
  • 80g cukru brązowego
  • 2 łyżki chili (uwaga, będzie ostro!)

Wykonanie:

Piekarnik rozgrzać do 180 stopni (góra-dół). W miseczce wymieszać sól, paprykę, cebulę, czosnek i przyprawę włoską. Dokładnie oprószyć mieszanką polędwiczki (z obu stron) – mięso powinno być dokładnie przyprawione. Każdą polędwiczkę owinąć plastrem boczku. W drugiej miseczce wymieszać chili z cukrem. Tą mieszanką dokładnie oprószyć polędwiczki owinięte bekonem – przyprawę docisnąć do mięsa, żeby dobrze przylegała. Przygotowane polędwiczki ułożyć na natłuszczonej blasze albo ruszcie. Wstawić do piekarnik i piec pikantne polędwiczki z kurczaka w bekonie przez około 20 minut – aż kurczak będzie upieczony, a bekon chrupiący (na koniec w razie potrzeby można włączyć grill, aby jeszcze bardziej przypiec bekon).

Podawać na gorąco, jako główne danie albo przystawkę.

Pikantne polędwiczki z kurczaka w bekonie

Pikantne polędwiczki z kurczaka w bekonie

Pikantne polędwiczki z kurczaka w bekonie

Pikantne polędwiczki z kurczaka w bekonie